Yükselen Burç Hesaplama

 Yükselen burcum ne diye merak ediyorsanız aşağıdaki hesaplama aracına istenen bilgileri girdikten sonra hesapla butonuna basınız.

Yükselen burç nedir?

Kişinin doğduğu anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Astrolojik evlerde birinci evin başlangıç çizgisi ile belirlenmektedir.

Yükselen burç nasıl hesaplanır?

Yükselen bulma işlemi sırasında kişinin doğduğu yerin coğrafi koordinatları, doğum tarihi ve saati kullanılarak gökyüzündeki yıldızların haritası oluşturulur. Oluşturulan horoskopta ufuk çizgisinden yükselen burç bulunurak işlemler tamamlanır.

Hesaplama aracı ne kadar doğru sonuçlar veriyor?

Yer ve zaman bilgisi gerçeğe yakın bir şekilde girildiği takdirde gökteki cisimlerin konumları detaylı olarak hesaplandığından, elde edilen sonuçlar da yüksek keskinlikte olacaktır. Bununla birlikte girdiğiniz yerde o tarihte yaz saati uygulaması olup olmadığı da otomatik olarak kontrol edilmekte ve işlemler buna göre yapılmaktadır.

Yükselen burç kaç saatte bir değişmektedir?

Dünya kendi ekseni etrafındaki dönüşünü 24 saatte tamamlamaktadır. Zodyakta 12 burç bulunduğundan, her burç ufuk çizgisinden yaklaşık olarak iki saatte geçmektedir. Dolayısıyla doğum saatinden tam olarak emin olmadığınız durumlarda iki saat öncesi ve sonrası için de hesaplamalar yaparak bu saatlerin hangi burçlara denk geldiğini öğrenebilirsiniz.

Yükselen burç cinsiyete göre değişir mi?

Doğum haritası cinsiyet ile alakalı olmadığından, yükselen de cinsiyet ile alakalı değildir. Hesaplamada sadece doğum yeri ve zamanı belirleyici olmaktadır.

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu